ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA TÖRENİ

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA TÖRENİ

                Elmadağ Hükümet konağında Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayan programa; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Orhan Bıçkıcı, Siyasi parti temsilcileri ve İlçe daire amirleri katıldı. Çelenklerin Atatürk anıtına konulmasından sonra Saat 09.05’de sirenler eşliğinde Atamız için saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşundan sonra Elmadağ Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde İstiklal marşı okunurken bayrak yarıya çekildi.
Hükümet konağındaki törenden sonra Elmadağ Kültür Merkezi konferans salonunda İlçemiz Gazi Şahin Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” ile devam etti.

               Program Açılış konuşmasın yapılmasından sonra,Gazi Şahin Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “ Gazi paşaya ağıt” konulu şiirin okunmasıyla devam etti. Okulun öğrencilerinin hazırladığı Ulu Önder Atatürk’ün, askeri, idari ve lider kişiliğinin” vurgulandığı “Atatürk’le  Kurtuluş” adlı tiyatro gösterisi büyük beğeni kazandı. Atatürk konulu Kompozisyon yarışmasında ilk 3 dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeleri takdim edildi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.