ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı.

 

26-11-201524 Kasım 2015 Salı günü saat 10:00’da Hükümet Konağı önünde Atatürk büstüne çelenk konulması ile 24 Kasım Öğretmenler günü programı başladı. Çelenk töreninden sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin OMAÇ ile birlikte idareci ve öğretmenlerimiz, İlçe Kaymakamı Sayın Resul KIR´ı makamında ziiyaret ettiler. 

Ziyaret sonrasında, topluca Belediye Başkanı Sayın Gazi ŞAHİN makamında ziyaret edildi. Gazi ŞAHİN tarafından tüm idareci ve öğretmenlerimizi kırmızı gül hediye edildi. 

Daha sonra, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına, İlçemiz Şehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nce hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Programa ilçemiz okullarında görev yapan tüm idareci ve öğretmenlerimizin yanı sıra, İlçe Kaymakamı Sayın Resul KIR, Belediye Başkanı Sayın Gazi ŞAHİN, kamu kurum ve kuluşlarının daire amirleri, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin OMAÇ konuşmasında; “Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, çok kıymetli misafirler, geçmişle gelecek arasında ki bağı üstlenen, nesillerin emanet edildiği, geleceğimizin mimarı, kıymetli öğretmen arkadaşlarım !.. “Öğretmenler Günü” programımıza hoş geldiniz diyor; bütün öğretmen arkadaşlarımın 24 kasım öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.

Bilgeliğin, gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin, güvenin, başarının, hoşgörünün, sevmenin, hayatı fark etmenin, bir şeyler beklemeden hep vermenin, kısaca öğrenmenin, öğretmenin; geçmişin, geleceğin imzasıdır öğretmen.

Bu kadar şerefle anılan bir mesleğin mensupları olan, kıymetli öğretmen arkadaşlarım; ne kadar ağır bir yükün emanetçileri olduğunuzun bilinciyle çalıştığınızdan eminim. Hepimiz bilmekteyiz ki, milletlerin var oluşlarını ve yok oluşlarını belirleyen öğretmenlerdir.

Baş döndürücü bir gelişimin olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bunun için öğretmenlerin kendilerini yenilemeleri, gelişmeleri yakından takip etmeleri gerekir. Öğretmen, hayatının her aşamasını planlamalıdır. Planı olmayanlar, başkalarının planına uymak zorunda kalırlar. Öğretmen yarını bir gün önceden yaşayan kişi olmalıdır. Onun hayalleri olmazsa, başkalarının hayallerinin de önemi olmayacaktır. Öğretmen, yaptıkları kadar yapamadıklarından da sorumludur. Öğretmenin kendindeki gücü fark etmesi, harekete geçirmesi ve elindeki işlenmeyi bekleyen servetin kıymetini bilmesi gerekir. Çeşitli bahanelerin ardma sığınarak kendindeki bu gücü ve serveti eritmemelidir.

Değerli meslektaşlarım; Unutmayalım ki; Biz eğitimciler insan yetiştiriyoruz ve hata yapma şansımız yoktur. Hatamız toplumun felaketi olacaktır. Bir insanı kurtarmanın, bir milleti kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın telafisi yoktur.

Eğitim öğretime hizmet adına her müracaat ettiğimizde, yardımlarını esirgemeyen Kaymakamımız Sn Resul KIR’a, bu salonu bizlere tahsis ederek ikramlarda bulunan ve her daim yanımızda olan belediye başkanımız sayın Gazi ŞAHİN’e, değerli daire amirlerimize, bu kutsal yolda bizimle beraber çalışan velilerimize, desteklerini esirgemeyen Elmadağ esnafına, siyasi parti temsilcilerine, İl genel meclisi üyelerimize, sivil toplum kuruluşlarına, örgencilerimize burs veren, yardim elini uzatan gönül ve eğitim dostlanna ve güzel günlerimizi, güzel programlarımızı paylaştığımız basın mensubu arkadaşlarımıza, eğitim camiamız adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca, bu programı müdürlüğümüz adına hazırlayan Şehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Sakin ÇIPLAK ve md yardımcısı, öğretmen ve öğrencilerimize, emeği geçen Elmadağ belediye personeline çok teşekkür ediyorum.

Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza, aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında huzur temenni ediyor; ahrete irtihal eden öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyorum.”

Hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

 

Şehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince, günün anlam önemine ilişkin tiyatro gösterisi, müzik,  şiir dinletisi ile programa devam edildi. Adaylığı kalkan öğretmenlerimiz için yemin merasimi yapıldı.

24 Kasım Öğretmenler günü ile ilgili ilçemiz okulları arasında düzenlenen  kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Daha sonra, katılımcılara Elmadağ Belediye Başkanlığınca, Belediye düğün salonunda yemek ikramı yapıldı. Yemek ikramından sonra program sona erdi.

26-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-2015

 

 RESİMLERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ >>

 

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.