ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

24 Kasım 2016 Perşembe günü saat 10:00’da Hükümet Konağı önünde Atatürk büstüne çelenk konulması ile 24 Kasım Öğretmenler günü programı başladı. Çelenk Koyma töreninden sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan ERANIL ile birlikte idareci ve öğretmenlerimiz, İlçe Kaymakamı Sayın İzzet Cem ESER’i makamında ziyaret ettiler. 

25-11-2016

 

Daha sonra, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına, İlçemiz Gazi Şahin Anadolu Lisesi’nce hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Programa ilçemiz okullarında görev yapan tüm idareci ve öğretmenlerimizin yanı sıra, İlçe Kaymakamı Sayın İzzet Cem ESER, Belediye Başkanı Sayın Gazi ŞAHİN, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. 

25-11-2016

 

 

 

Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan ERANIL konuşmasında; “Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım,Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, gerek 15 Temmuz’da veya görevi başında şehit olan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimize de Yüce Mevla’dan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.

   Öğretmenlik, bir bahar güneşi gibidir. Nasıl can verirse güneş havaya, suya, toprağa...  Öğretmen de öyle can verir bir topluma. Onu alır, muasır medeniyetler haritasında yeri nere ise oraya yerleştirir. İnsanlık, öğretmen sayesinde tanışmıştır medeniyetle. Kendini feda eder bir tohum misali, vatanını milletini seven manevi kültürünü yaşatan, genç nesiller uğruna.

   Öğretmendir karanlıklardan aydınlığa çıkaran. Odur bizi buralara getiren. Odur bize eğitimin bir bayrak yarışı olduğunu telkin eden. Odur bize hayatın diğer adının da insanca yaşamak olduğunu öğreten.

   Öğretmen sınıfa girince unutuverir geçim derdini. Bir başka mutlu olur sorduğu sorulara aldığı cevaplarla. Nice umutlar yeşerir gönlünde öğrencisinin başını okşarken. Sihirli bir el gibidir öğretmenimin eli kara tahtaya değdiğinde.. En anlamsız sanılan şeyler onun sayesinde mana bulur. Kimi zaman şiirler, kimi zaman kafamıza takılan problemler, kimi zaman hayatın anlamı canlanıverir genç beyinlerde. Hiçbir engel duramaz inanmışlığı karşısında. Umudunu yitirmez kendini bitirirken.

   Çağın gereği olarak teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, sınıflar dijitallerle ne kadar donanırsa donansın, öğretmenin yerini asla tutamayacaktır. Olsa olsa işini kolaylaştırır. Bunun için öğretmene büyük iş düşer.

    Çağın gereklerine uygun olarak kendini sürekli yenileyen, ileriyi gören, bilgisiyle topluma yön veren öğretmen zifiri karanlıkta ak sütün içinde ak kılı gören gençliği yetiştirecektir.

Bilgi demetleri sun, yine bana,
Yine yalçın dağlar ötesinden gel...
Işık saç, erdem ver, sisli dünyama,
Yine altın çağlar ötesinden gel...

Aydınlığa giden sonsuz yollardan, 
Tomurcuklar açan yeşil dallardan,
Bahçedeki taze, solmaz güllerden,
Baharlarla bağlar ötesinden gel...

 

    Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü  kutlar, saygılar sunarım.” dedi.

25-11-2016

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasının ardından, Elmadağ Belediye Başkanı Sayın Gazi ŞAHİN ve Elmadağ Kaymakamı Sayın İzzet Cem ESER’de, günün anlam ve önemine binaen duygu ve düşüncelerini paylaştılar. 

 

Öğretmenler konulu oratoryo, öğretmen nedir konulu slayt gösterisi, şiir dinletileri,15 Temmuz şehitlerinden öğretmen Yusuf Elitaş hakkında sunu, Atatürk’ün eğitime verdiği önem konulu drama, öğrencilerden öğretmenlerine hitaben kutlama mesajları slayt gösterisi, emekli öğretmenler adına konuşma ve plaket takdimi, aday öğretmenlerin yemin töreniyle programa devam edildi.

 

 

Program, Elmadağ Belediyesi tarafından düzenlenen öğretmenler günü yemeğinin ardından sona erdi.

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

 

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.