ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçemizde büyük coşkuyla kutlandı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

Cumhuriyet Bayramı 92. yıl kutlamaları, 28 Ekimde Hükümet Konağındaki Atatürk Anıtına çelenk konulması töreniyle başladı. 29 Ekim’de Elmadağ İlçe  Gençlik ve Spor Müdürlüğü Tesislerindeki coşkulu kutlamalar ile devam etti.

 

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü futbol sahasındaki etkinlikler, Protokolün halkı ve öğrencileri selamlaması ile başlarken, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından   İlçe  Kaymakamımız Sayın Resul KIR ‘ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

 

 

 

Kutlama programı, Belediye Bandosu eşliğinde yapılan geçit töreninden sonra, Yeşildere Fatih Ortaokulu Halk Oyunları ekibinin “Seymen” gösterisi, Yaşar Doğu ortaokulu halk oyunları ekibinin “Zeybek” gösterisi, Elmadağ Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Cumhuriyet Kazanımı" konulu drama gösterisi ve Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin hazırlamış olduğu “Yedi Bölge Türkiye“ adlı gösterileri ile devam etti.

 

 

 

 “Cumhuriyet” Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi.

İlçe genelinde düzenlenen “Cumhuriyet” konulu resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler Kaymakamlığımız tarafından ödüllendirildiler. 

           İlçemiz Gençlik ve spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen  Minikler  Futbol turnuvasında dereceye giren okul takımlarına, İlçe  Kaymakamımız Sayın Resul KIR, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Orhan BIÇKICI, Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN ve Cumhuriyet Başsavcısı Ersel YILDIZ tarafından kupa ve madalyaları verildi. 

FOTOĞRAFLARIN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.