ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4.EĞİTİM, BİLİM, KÜLTÜR ŞENLİKLERİ 1.GÜN ETKİNLİKLERİ

4.EĞİTİM, BİLİM, KÜLTÜR ŞENLİKLERİ 1.GÜN ETKİNLİKLERİ

 

 

Elmadağ Kaymakamlığı, Elmadağ Belediyesi ve Müdürlüğümüz işbirliğinde düzenlenen 4.Eğitim, Bilim, Kültür Şenlikleri coşkuyla başladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu serginin açılışı ile şenlikler başladı. Açılışa, İlçe Kaymakamımız Sayın Resul KIR, Belediye Başkanı Sayın Gazi ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin OMAÇ, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, okul müdürleri ve vatandaşlarımız katıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin OMAÇ açılış konuşmasında; “Bu yıl 4.üncüsünü düzenlediğimiz Elmadağ Eğitim Bilim ve Kültür şenliklerine hoş geldiniz.

Öğrencilerimizin yaptığı çeşitli etkinliklerden oluşan, hüner ve becerilerinin sergilendiği eğitim bilim ve kültür şenliklerimizin canlı ve heyecanlı bölümünü oluşturan şiir, müzik, halk oyunları vb. gösterilerinde beraber olacağız.

Ünlü bilim adamı Einstein “hayal bilimden daha önemlidir. Çünkü bilim sınırlıdır” diyor. Sınırları aşan düşünceleri projelendirmek, hayatın gerçekliğine indirgemek ve bütün bunları şenlik haline dönüştürerek, tüm öğrencilerin ilgilerini, meraklarını, zeka ürünlerini ortaya çıkarmak için, ortam oluşturmak amacıyla bu şenliği düzenlemiş bulunuyoruz.

Öğrencilerin ilgisini çeken bir konuda, bilimsel yöntemi uygulayarak, projeler geliştirmesi, çalışmalar yapması, enerjilerini bu alanlarda kullanması beklide bulacakları küçük bir ayrıntı, bilimsel gelişmelere ışık tutacak, insanlığa büyük hizmeti dokunacaktır. Bu tür etkinliklerle öğrencilerimizin becerilerini toplumla paylaşmak ve onları cesaretlendirip desteklemek bizim önemli bir görevimizdir.

Bu organizasyonun düzenlenmesini sağlayan ilçe Kaymakamımız Sn. Resul KIR’a , Belediye Başkanımız Sn Gazi ŞAHİN’e, katılımları ile esiz değerli misafirlerimize, şenlik komisyonunda görev alan öğretmen ve idarecilerimize, sevgili öğrencilerimize ve Elmadağ halkımıza teşekkür ediyorum. Şenliğimizin tüm ilçemize hayırlı olmasını diler, bilim ve aklın rehberliğinde nice şenliklerde buluşmak üzere hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

Daha sonra okullarımızca hazırlanan stantlar ziyarete açıldı ve ziyaretçiler tarafından büyük beğeni aldı. Program, okullarımızın hazırlamış olduğu halk oyunları gösterileri, şarkı, türkü ve şiir dinletisi, baba-oğul ekip yarışmaları ile eğlenceli bir şekilde devam etti. Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun hazırlamış olduğu Babam ve Ben isimli tiyatro gösterisi ile şenliklerin birinci günü tamamlandı. 

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.