ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN DÜZENLEDİĞİ “ÖYKÜLERİYLE TÜRKÜLERİMİZ” YARIŞMASININ İLÇE FİNALİ YAPILDI.

ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN DÜZENLEDİĞİ  “ÖYKÜLERİYLE TÜRKÜLERİMİZ” YARIŞMASININ İLÇE FİNALİ YAPILDI.

     Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan “Öyküleriyle Türkülerimiz” yarışmasında ilçemizi temsil edecek okulları tespit etmek amacıyla 11/04/2016 Pazartesi günü Elmadağ Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada öğrencilerimiz hünerlerini sergiledi.

     Yarışmaya Elmadağ Belediye Başkanı Sayın Gazi  Şahin,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Omaç,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Dursun Karakuş,okul müdürleri,öğretmen ve öğrenciler katıldı.

     Öğrencilerimizin birbirinden güzel türküleri başarıyla icra ettikleri yarışmanın sunuculuğunu İlçe Kültür Komisyonu üyesi Hüsret Emir ve Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Handan Sanem yaptı.

     Yarışmaya ilkokul kategorisinde 10,ortaokul kategorisinde 12 ve lise kategorisinde 8 okul katıldı.

      Yarışmaya katılan öğrencilere ve onları çalıştıran öğretmenlere yarışma sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen katılım belgesi, protokol üyelerince verildi.

      Müzik aracılığıyla halk kültürümüzün gelecek kuşaklara taşınması ve yaşatılmasını sağlamak, Türk Halk Müziğini sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen yarışma sonrası bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Omaç:”Yarışmaya katılan bütün okullarımız çok güzel hazırlanmış başta öğrencilerimiz olmak üzere onları yarışmaya hazırlayan öğretmenlerine,emeği geçen idarecilere ve en büyük desteğimiz kıymetli velilerimize teşekkür ediyorum;ayrıca yarışmanın organizesini yapan, titizlikle bütün süreci takip eden Şube Müdürüm Dursun Karakuş’u ve Kültür Komisyonu Üyelerimi de tebrik ediyorum.Yarışmaya katılan bütün öğrencilerim benim için birinci olmuştur” dedi.

 

13-04-2016

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.