ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Lezzetleri Yemek Yarışması´nda Hasanoğlan M.T.A.L. Birinci Oldu

Avrupa Lezzetleri Yemek Yarışması´nda Hasanoğlan M.T.A.L. Birinci Oldu

Antalya´da "Avrupa Uyum Çalışmaları ve İyi Eğitimli Personelin İstihdamı Projesi" kapsamında meslek liseleri arasında "Avrupa Lezzetleri Yemek Yarışması" düzenlendi.

Manavgat Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fethi Yılmaz Sezer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Evliya Çelebi Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin koordinatörlüğünde bir otelde düzenlenen yarışmaya Antalya, Aksaray, Ankara, Ordu, Diyarbakır ve Adana´daki 8 meslek lisesinden 24 öğrenci katıldı.

Yarışmaya katılan okulların öğrencileri, İspanya, Romanya, Polonya ve Bulgaristan kültürlerine ait "başlangıç, ana yemek ve tatlıları" hazırlamak için yarıştı.

Manavgat Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan otel aşçıbaşılarının jüri üyeliğini yaptığı yarışmada, öğrenciler görseli güzel ve lezzetli yemekler hazırlamak için mücadele etti.

Öğrencilerin hazırladığı yemeklere sunum, lezzet ve dekor olmak üzere 3 ayrı kategoride puan verildi.

İlçemiz Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Betül Özgür, Aleyna Yalçın ve Yaren Tek, kremalı Rumen çorbası, Polonya et dolması ve Polonya tatlısıyla 89,75 puan alarak birinci oldu.

Başta okul müdürümüz Banu CANKUT olmak üzere, yarışmaya katılan öğrencilerimizi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

13-09-201713-09-201713-09-201713-09-201713-09-2017

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.