ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI

ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI

            Çanakkale Zaferi’nin 100.’üncü yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü ilçemizde Hasanoğlan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırladığı programla Elmadağ Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

            Törene, İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Garnizon Komutanı Albay Orhan BIÇKICI , İlçe Daire Amirleri, Şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

            Programımıza davet edilen Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. İsmail CANSIZ Çanakkale Savaşı’nın ve Çanakkale Zaferi’nin büyüklüğünü anlatan bir konuşma yaptı.

            Öğrencilerimizden İbrahim BECANIM ve Çilem ÇAMLI’nın Çanakkale Türküsü’nü seslendirmelerinin ardından program  H.Berkay KARA’nın Çanakkale Şehitlerine adlı şiirini okuması ile devam etti.

            Öğrencilerimizin Elmadağ ve Hasanoğlan’da vatandaşlarla yapmış oldukları Çanakkale konulu röportaj ve şehitlerimizi hatırlatan videolar ilgi ile izlendi.

            Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Galatasaray Sultani Mektebi öğrencilerinin Çanakkale Savaşı’na katılmalarının konu edildiği canlandırma izleyenleri duygulandırdı.

            Hasanoğlan İmam Hatip Ortaokulu hafız adayı  öğrencilerinden Habib GÜLLE’nin Kuran-ı Kerim kıraatinin ardından İlçe Müftülüğü vaizlerimizden Muhittin DADALI eşliğinde şehitlerimiz için dua edildi.

             Hasanoğlan İmam Hatip Lisesi ve Hasanoğlan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan programda katılımcılar gözyaşlarına engel olamadı. Özellikle Çanakkale Savaşını anlatan skeçler büyük beğeni topladı.

             İlçe genelinde düzenlenen, "Çanakkale Şehitleri" konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri, İlçe Kaymakamımız Sayın Resul KIR, Elmadağ Belediye Başkanı Sayın Gazi ŞAHİN ve Garnizon Komutan Sayın Deniz Kıdemli Albay Orhan BIÇKICI tarafından verildi.

             Ödül töreni sonrasında program sona erdi.

 

 

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.