ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı Öğrencilerinden Geri Dönüşüm Sergisi

Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı Öğrencilerinden Geri Dönüşüm Sergisi

          Cumhuriyet İlkokulu anasınıfı öğrencileri ‘’Doğamızı korumanın önemi, geri dönüşüm ve SIFIR ATIK’’ projesine vurgu yapan örnek bir etkinlik gerçekleştirdi. 18 Nisan 2019 Perşembe günü Cumhuriyet ilkokulu çok amaçlı salonunda öğrenciler, aileleri ve anasınıfı öğretmeni Nurhan PEKMEZ rehberliğinde hazırladıkları geri dönüşüm çalışmalarını sergilediler. Sergide  plastik malzeme kullanılarak yapılan (plastik ürünlerin insan, hayvan ve bitkiler için zararlarına vurgu yapıldı.) kalemlik, atık kutusu, süsler, çiçekler, oyuncak ve mandal kutusu, saksı  gibi ürünler dikkat çekti.

          Etkinlikte  çocuklarda Atıkların çöp olmadığı bilinci yerleştirilmeye çalışıldı.

          SIFIR ATIK projesi kapsamında, farkındalığı arttırmak ve bu önemli konuya ilgiyi çekmek için 4/A sınıfı öğretmeni Hikmet YILDIRIM Tarkan‘ın ŞIKIDIM şarkısına söz yazdı. GERİ DÖNÜŞÜM adını verdiği bu şarkıyı 4/A sınıfı öğrencileriyle seslendirdi. Şarkıyı seslendiren öğrenciler sergiledikleri performansla sergiye renk kattılar.

          Anasınıfı öğrencilerinin yaptığı ürünlerinden oluşan Sergi ve seslendirilen GERİ DÖNÜŞÜM adlı şarkı sergiye teşrif eden  İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç ÖZEL, Şube Müdürü Tahsin ERDEM ve İlçe AR-GE sorumlusu Ayfer YILDIZ tarafından beğeni topladı.

 

19-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-2019

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.