ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elmadağ Eğitimcilerinden Büyük Destek

Elmadağ Eğitimcilerinden Büyük Destek

COVID-19 Tedbirleri kapsamında en yoğun faaliyetlerinin yapıldığı yerlerden biri de Elmadağ oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Özel'in koordinasyonunda, bu mücadelede ön cephede yer alan Elmadağlı eğitimciler birçok başarılı çalışmaya imza attı.

İlk olarak Şh. Sertaç Uzun MTAL Kimya Bölümü öğretmenleri dezenfektan üretimi yapmaya başladı. Bu ürünlerle ilçenin bütün okulları, kaymakamlık, belediye, hastane vs. tüm kamu kurumlarının dezenfeksiyon işlemleri yapıldı.

EL-SU KİMYA markalı ürünleriyle Ankara genelinde pek çok kamu kurumunun ihtiyaçlarına cevap verildi.

Okulda kurulan mini market ile ilçe halkının da dezenfektan ihtiyacı karşılanıyor.

Elmadağ Halk Eğitim Merkezi yöneticileri ve usta öğreticileriyle kısa sürede yaklaşık 10 bin sterilize edilebilir maske üreterek bölge halkının maske ihtiyacına önemli ölçüde cevap verdi.

Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi ve Yaşardoğu Ortaokulu öğretmenlerinin sağlık çalışanları için gönüllü olarak 3D yazıcılarla ürettikleri Siperlikli Maskeler, İlçe Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere bu süreçte halkla iç içe olan Hastane, Emniyet, Jandarma, Belediye personellerine teslim edildi.

Yaşardoğu Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerinin ürettiği, entübe hastalarının tedavisinde kullanılan "Laringoskop" cihazları pandemi hastanelerine teslim edildi.

Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu süreçte kurduğu ekiplerle velilerin ve öğrencilerin uzaktan eğitim sorunlarına da anlık çözümler üretiyor.

EBA DESTEK HATTI'nda görevli gönüllü 12 öğretmen bugüne kadar yaklaşık 2500 öğrenci ve veliye teknik destek sağladı.

"Bereket Büyüklerle Beraberdir" düsturuyla çalışan GÖNÜLLÜ EĞİTİMCİLER HATTI'nda görevli 65 öğretmen de 65 yaş üstü vatandaşlarımızın hizmetine koştu.

Moral, motivasyonu diri tutmak adına sosyal medya kanalları üzerinden öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik günlük eğitim, kültür ve sanat programları düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya SELÇUK'un "EĞİTİM EKİP İŞİDİR" sözünün hakkını vererek bu zorlu süreçte her türlü desteği sağlamaya gayret eden Elmadağlı öğretmenlerimiz,
aynı zamanda "Eğitim Gönül İşidir" diyerek, bu zor günlerin bir an önce atlatılması ve öğrencilerimize kavuşacağımız günlerin özlemiyle, devletimizin bütün kurumlarına destek olmaya devam edeceklerini ifade ediyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç ÖZEL ise "Bizler bu süreci cephe mücadelesi olarak değerlendirdik, ne yapabiliriz? sorusunu kendimize sorarak besmele çektik. 1000 kişlik eğitim kadromuzun büyük çoğunluğu oluşturduğumuz gönüllü ekiplerde yeraldı.

Büyük Türk Milletinin özel hasletlerini tümüyle sergileyen böyle özverili ve üretken bir kadroyla çalışıyor olmaktan son derece gururluyum.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımızın başta olmak üzere devletimizin büyük başarılara imza attığı bu zorlu sürecin biran evvel sonuçlanmasını diliyor, öğretmenlerimize, öğrencilerimize kavuşabilmeyi niyaz ediyorum.

Bizler eğitim camiası olarak, davet beklemeksizin her daim yüce devletimizin ve aziz milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz." dedi.

 

12-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202024-03-2020

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.