ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Elmadağ Yöneticileri Okuyor” projesi tüm hızıyla devam ediyor.

“Elmadağ Yöneticileri Okuyor” projesi tüm hızıyla devam ediyor.

            Müdürlüğümüzce yürütülen “Elmadağ Yöneticileri Okuyor” Projesi kapsamında ikinci toplantı Şehit Çetin Sarıkaya İlkokulu Müdürü Bülent KALAYCIOĞLU yönetiminde gereçkleştirild. 10 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 14:30’da Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde yapılan toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan ERANIL,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Dursun KARAKUŞ’un yanısıra İlçemizde görev yapan okul müdürleri katıldı.

            Katılımcılar tarafından toplantı öncesinde okunan Prof. Dr. Mustafa ÇAĞRICI´nın  “Gazzali” adlı kitabının değerlendirmesi yapıldı. Kitapla ilgili katılımcıların fikirleri dinlendi.İmam Gazâlinin "İnsanlarla muamelelerinizde daima kendinizi bir vatandaş, diğerinin de sultan olduğunu düşünerek hareket etmelisiniz." sözünün yöneticilikte önemli bir husus olduğu vurgulandı. Öğretmenin görevleri olarak berlittiği maddeler tek tek  okunarak tartışıldı. Fikirlerinin günümüzde de geçerli olduğu görüldü. "Eğitimci uygulamalı bilgileri öğrettiği gibi yaşamalı, yaşayışı (hali) ile söyledikleri birbiriyle çelişmemelidir. Zira genellikle insanlar bilgiden ziyade bilginin yaşanmasına itibar ederler."  sözü ile de öğretmenin görevi özetlendi.

             Bir sonraki kitap için ise Cemil MERİÇ´in "Bu Ülke" adlı eserinin okunmasına karar verildi.

11-01-201811-01-201811-01-201811-01-2018

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.