ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ELMADAĞDAN ÇANAKKALEYE SON KAFİLE YOLA ÇIKTI

ELMADAĞDAN ÇANAKKALEYE SON KAFİLE YOLA ÇIKTI

       Elmadağ Belediyesi’nin düzenlediği Çanakkale gezilerinin son kafilesi Elmadağ Kültür Merkezi’nden 27/05/2016 Cuma günü saat 20.00’da dualarla uğurlandı.

       Elmadağ Belediyesi’nce her yıl kültür gezisi kapsamında düzenlenen Çanakkale Gezisi’nin son yolcuları Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli,okul idarecileri ve öğretmenler oldu.

       Yaklaşık 100 kişiden oluşan son kafile binlerce şehidin kanıyla sulanan Çanakkale’de Eceabat,Gelibolu,Alçı Tepe,Anıt,Şehitlik,Seddülbahir,Conkbayırı,Anafartalar gibi savaşın yoğun yaşandığı cepheleri profesyonel gezi rehberi eşliğinde hem gezecek hem de bilgilerini pekiştirecek.

       Yolculuğa çıkmadan önce bir konuşma yapan Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Omaç:”Her daim eğitimin ve eğitimcinin yanında olan Elmadağ Belediye Başkanı Sayın Gazi Şahin’e birlikte çalışmaktan onur duyduğum mesai arkadaşlarımla beraber buradan şükranlarımı sunuyorum.Yoğun geçen bir eğitim,öğretim yılının sonuna geldiğimiz şu günlerde,bizim için manevi değeri çok büyük ecdat kanıyla sulanmış toprakları gezme,şehitlerimizin ruhlarına kabirleri başında bir Fatiha okuma fırsatı verdiği için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

30-05-201630-05-201630-05-2016

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.