ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hasanoğlan Sanayici İşadamları Derneği (HASSİAD) Üyeleri ile İlçemiz Meslek Liseleri ve Tasarım-Beceri Atölyeleri Hakkında İstişare Toplantısı Yapıldı

Hasanoğlan Sanayici İşadamları Derneği (HASSİAD) Üyeleri ile İlçemiz Meslek Liseleri ve Tasarım-Beceri Atölyeleri Hakkında İstişare Toplantısı Yapıldı

          Güçlü Okul projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bedri EKŞİ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aytaç ÖZEL, Şube Müdürü Ali GÜZEL ve Okul Müdürlerimizle beraber HASSİAD Yönetim Kurulu Başkanı S. Çetin TEKİN´in organize ettiği, Zebrano mobilya toplantı salonunda bölgemiz sanayicileri ile bir araya gelindi. İlçemiz okullarında 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde açılması planlanan tasarım-beceri atölyelerinin kurulması adına neler yapılabileceği, meslek liselerinden mezun olan öğrencilerin bölgemiz sanayi ihtiyacını ne ölçüde karşılayabildiği, staj ve istihdam olanakları, sanayi bölgesinde inşaatı devam eden meslek lisesinde açılması gereken bölümler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 

          Meslek lisesi öğrencilerinin mezun olduktan sonra hazırbulunuşluğunun arttrılması adına tavsiyede bulunan sanayicilerimiz, okullarda açılması planlanan tasarım-beceri atölyelerine imkanları doğrultusunda destek olabileceklerini belirttiler.

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aytaç ÖZEL yaptığı konuşmada, sanayicilerin eğitime olan katkıları ve olumlu yaklaşımları, güçlü okul projesi ile okulların yanında olmaya devam edeceklerini, yapılan protokollerle tasarım-beceri atölyelerine destek olabileceklerini beyan etmelerinin kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini, Elmadağ eğitim camiası adına teşekkür ettiğini belirtti. Ayrıca böylesine önemli bir konu adına talebimiz üzerine bu organizyonu sağlayan HASSİAD Yönetim Kurulu Başkanı S. Çetin TEKİN´e, toplantıya ev sahipliği yapan Zebrano Mobilya Yöneticilerine de memnuniyetini dile getirdi.

 

14-03-201914-03-201914-03-201914-03-2019

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.