ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HZ. MEVLANA´YI ANMA VE ŞEB-İ ARUZ PROGRAMI

HZ. MEVLANA´YI ANMA VE ŞEB-İ ARUZ PROGRAMI

Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezi Konferans salonunda yapılan programa Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç, İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu, İlçe Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından programda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mahmut Gevher; “Büyük İslam Alimi Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin Hakka yürüyüşünün 742.yıldönümü münasebetiyle hazırlamış olduğumuz programımıza hoş geldiniz” dedi,günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Başkan Şahin Tarafından Konferans Verildi

23-12-2015Programın hazırlanışı aşamasında velilerden gelen talep üzerine Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından Mevlana’yı Anma ve Anlama konulu konferans verildi.Başkan Şahin; “Hz. Mevlana hepimizin ders alabileceği hayatımızı yönlendirebileceği birbirinden güzel sözler söylemiştir. Mevlana sözleri ile hayatımızı yaşasaydık, emin olun kimseden zarar görmeden, kimseye aldanmadan, kimseyi kırmadan, yakmadan, yıkmadan, sabretmeyi bilerek hayatımızı sonuna kadar başararak, huzurlu bir şekilde yaşardık. Biz buna gönülden inanıyoruz.” dedi. Başkan Gazi Şahin’in Mevlana’nın şiirlerini okurken salonda alkışlar hiç bitmedi.

 


Program Ayakta Alkışlandı

Okulun öğrencisi Mihriban Yaren tarafından Mevlana’yı anlatan şiir okunması, “Mevlana” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödül töreni ve 1.seçilen öğrencinin kompozisyonunu okuması, okulun öğrencilerinden oluşan ney taksimi ve sema gösterileri ile devam etti .Program ayakta alkışlandı.
Program Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 40 ayette samimiyet adlı kitapçık dağıtımı ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

23-12-2015


Teşekkür Ziyareti

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin OMAÇ ve Şube Müdürü Tahsin ERDEM, Şeb-i Aruz programında Sema gösterisi ile izleyenleri büyüleyen Cumhuriyet İlkokulu 3/C sınıfı Semazen ekibindeki öğrencilere ve programın hazırlanmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkür etmek amacıyla okulu ziyeret etti. 


RESİMLERİN DEVAMI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.