ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Refik OLGUN’un Göreve Başlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Refik OLGUN’un Göreve Başlama Mesajı

Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un Olurları ile Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilerek, 06 Ağustos 2018 Pazartesi itibariyle görevime başlamış bulunmaktayım. Bu önemli görevi bana layık gören başta Bakanlığımız üst yetkilileri olmak üzere, Ankara Valiliği ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürü bir borç bilirim.

İlköğretim ve ortaöğretim hayatımı yaşadığım güzel ilçemiz Elmadağ’ımızda 26 yıllık mesleki tecrübemle eğitim yöneticisi olarak hizmet etme şerefine nail olmak, beni son derece heyecanlandırmaktadır. Ülkemizin farklı il ve ilçelerinde öğretmenlik, okul müdürlüğü, şube müdürlüğü, ilçe milli eğitim müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra Ankara il Milli Eğitim Müdürlüğünde ve son olarak Bakanlık merkez teşkilatında çalıştım. Büyüdüğüm ve yetiştiğim memleketimde görev yapacak olmanın onurunu yaşıyor ve aynı zamanda bana yükleyeceği ağır sorumluluğu da hissediyorum.

Başta sayın Kaymakamımız ve sayın Belediye Başkanımız olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum örgütleriyle, eğitime destek veren paydaşlarımızla birlikte okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm personelimizle; ilçemizdeki eğitim ortamlarımıza, öğrencilerimize ve velilerimize hizmet vereceğiz.

Ülkemizde yeni oluşan yönetim değişikliği ve bunun sonucu oluşan yeniden yapılanmanın getirdikleri yenilik ve gelişmelere uygun olacak anlayış ile eğitim müfredatlarımızdaki değişikliklere göre çalışmalar ve planlamalar yapacağız.  Bu gelişmeler ve dünyadaki teknolojik ilerlemeler eğitimde de kalite beklentilerini yükseltmekte ve eğitim paydaşlarının sorumluluğunu artırmaktadır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi vatanına, milletine, kültürüne, milli ve manevi değerlerine bağlı faydalı bir fert olarak yetiştirmek temel amacımız olacaktır. Yapacağımız çalışmalar Bakanlığımızın eğitim politikaları ile toplumumuzun örf, adet, gelenek ve görenekleri doğrultusunda şekillenecektir.

Eğitimde yeniliklere açık, şeffaf, katılımcı ve takım ruhuyla çalışarak; sürdürülebilir başarının oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Eğitime yapılan yatırımın kişiye ve ülkeye yapılan uzun vadeli en önemli yatırım olduğu inancıyla, ülkemizi büyük önderimiz Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için milli, ahlaki ve evrensel değerlere sahip yetkin bireyler yetiştirmek en önemli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle önceden görev yapmış değerli meslektaşlarıma teşekkür ederek, görevlerinin başında bulunan yöneticilerimize, öğretmenlerimize, personelimize, kıymetli velilerimize ve değerli öğrencilerimize en içten saygılarımı, sevgilerimi sunarak hep birlikte yapacağımız çalışmaların hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

                                                                                                           Refik OLGUN

                                                                                         Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.