ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aytaç ÖZEL, Özel Elmadağ Açı Okullarını Ziyaret Etti

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aytaç ÖZEL, Özel Elmadağ Açı Okullarını Ziyaret Etti

          Göreve geldiği günden bugüne İlçemiz okullarını ziyaret ederek, idareci ve öğretmenlerle okullarında, öğretmenler odasında görüşmeyi kendine vazife edinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aytaç ÖZEL, bu kapsamda Özel Elmadağ Açı Okullarını ziyaret etti.

          Özel Elmadağ Açı Okullarında yönetici, idareci ve öğretmenlerle yapılan görüşmede istek ve önerileri dinlendi. Öğretmenler; TÜBİTAK 4006 vb. bilim şenliklerine özel okullarında dahil edilmesi gerektiğini dile getirdiler. Kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılması için yapılan projenin devamının getirilerek, daha etkin bir şekilde yürütülmesi gerektiğini söylediler. Sportif faaliyetlerin daha etkin bir şekilde ilçemiz okullarında yaygınlaştırılması gerektiği vurgulandı. İlçemiz okulları arasında 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek Fen Bilimleri yarışması ile ilgili görüşlerini bildirdiler. Okullarımızda ingilizce konuşma kulüpleri kurularak çocukların konuşma becerilerinin geliştirilebileceği tavsiyesinde bulunuldu. Özel eğitim farkındalık kursu, ev hanımlarına okuma kültürünün kazandırılması ve kütüphalerin nasıl daha etkin hale getirilebileceği konularıda öğretmenlerin bildirdiği görüşler arasında yer aldı.

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aytaç ÖZEL; "Eğitimdeki birinci önceliğimiz öğretmenlerin memnuniyetini artırmaktır. Öğretmenler mutlu oldukça eğitimde daha ileriye gideceğimize, farklı projeler, etkinlikler gerçekleştireceğimize inananlardanım. Burada siz değerli öğretmenlerin sunduğu tavsiyeler, belirttiği istek ve önerilerde gösteriyor ki huzurlu bir çalışma ortamı olunca öğretmenlerde birbirinden etkin projelerle karşımıza çıkıyor. İşte öğretmenlerin mutluluğu çalışma şevklerini artırır buda doğal olarak öğrencilerimize sirayet eder, öğrencilerimizden velilere ve dolayısıyla topluma yansıyacaktır. Yani bir ülkenin geleceği, toplumun refah ve huzuru bu odadan geçiyor. Sizlerin de öğrencilerimizi yetiştirirken bu bilinçle yaklaşmanız, milli ve manevi duygulara sahip, ahlaklı bir birey olmaları için çaba göstermeniz kendinize edineceğiniz düstur olmalıdır" dedi. Memnuniyetini belirterek okuldan ayrıldı.

 

19-03-201919-03-201919-03-201919-03-2019

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.