ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan ERANIL´ın Sene Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan ERANIL´ın Sene Sonu Mesajı

09.06.2017 Cuma günü itibari ile 2016-2017 eğitim öğretim yılında sona gelindi.Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlhan ERANIL, 2016-2017 eğitim öğretim yılının bugün sona ermesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

“ Eğitim, modern bir ülkenin inşasında en önemli yapıdır. Nitelikli, özgüveni yüksek, duygu ve düşüncesi sağlam temeller üzerine atılmış, sosyal açıdan, bilgi açısından donanımlı bireyler yetiştirilmesinde okullarımız büyük bir rol üstlenmektedir. Böylesine önemli bir yol elbette ki büyük bir gayret, yoğun ve yorucu bir emek gerektirmektedir. Bugün bu gayretin, bu emeğin karşılık bulduğu gündür. Geleceğimiz için umut olan çocuklarımız ve gençlerimiz bugün bir eğitim-öğretim yılını daha tamamladılar.

Değerli meslektaşlarım, bir çocuğun hayal etmeyi, denemeyi, yaşamı ve yaşamayı öğrenmesi; mutlu, problemlerini çözebilen, kendisine yetebilen bireyler olarak yetişmesi ancak onu gerçekten tanıyan ve özelliklerini koşulsuz kabul ederek ona yaklaşan öğretmenleri ile mümkündür. Çocuğun yeteneklerini, sınırlarını, neyi yapıp neyi yapamayacağını bilmek, eğitimleri açısından önemlidir. Eğitim öğretim yılı boyunca çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayreti ve fedakarlığı gösteren tüm öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

Değerli anne-babalar, gelecekteki ümidiniz ve çok sevdiğiniz çocuklarınız 2016-2017 eğitim öğretim yılını bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktalar. Onların iyi bir eğitim alması, şahsiyetlerinin şekillenmesi ve iyi bir meslek sahibi olması için büyük özveride bulundunuz. Yoğun ve yorucu bir dönemin ardından; çocuklarınız okuldaki başarı ve başarısızlık durumlarını değerlendiren karnelerini aldılar. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken; çocuğunuzun başarısından duyduğunuz mutluluk kadar, başarısızlığında da sorumluluğunuzun ve payınızın bulunduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Başarılı öğrenciler, sevincini ailesi ve yakınları ile paylaşırken, düşük notlarla eve dönen öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi anlamalısınız. Eğer karneleri arzu ettiğiniz noktada değilse hatalarımızı eksiklerimizi tespit edip önümüzdeki yıl bunları düzeltmek, telafi etmek için çocuğumuzla beraber gayret göstermeliyiz.Onlara iyi bir rehber olmalıyız.

Sevgili öğrenciler, 2016-2017 eğitim öğretim yılını geride bıraktığımız bugün, bir yılın  yorgunluğunu üzerinizden atmak için dinlenmek, eğlenmek en doğal hakkınız. Yıl boyu öğrendiğiniz bilgilerin unutulmaması için arada tekrarlar yaparak bilgilerinizi kalıcı hale getiriniz. Tatilinizde dinlenmekle ilgili planlarınızı yaparken, toplumun bilgili, kültürlü ve aydın bireylerine dönüşebilmeniz için kendi tercihlerinize uygun kitapları okumayı da ihmal etmeyiniz.

 2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle tüm eğitim camiasına, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırabileceğiniz sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirmenizi diliyorum.”

 

                                                                                                                                      İlhan ERANIL

                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.