ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Refik OLGUN’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Refik OLGUN’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Büyük milletimizin kazanmış olduğu, Cumhuriyetimize hayat veren  büyük zaferin 96. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci  içerisindeyiz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos´ta başlayan ve 30 Ağustos 1922´de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, aziz milletimiz, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşamaya devam etmiştir. 30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin; bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları da cesaretlendirerek, mücadele etmelerini sağlayan bir zafer olmuştur.

 

Büyük kahramanlıkların ortaya konduğu, büyük bir destanın yazıldığı Kurtuluş Savaşı sonucunda bu büyük milletimiz bağımsızlığını, birliğini ve beraberliğini daima koruyacaktır. Bunun en yakın göstergesini ise aziz milletimiz 15 Temmuz 2016’da tekrar ispatlamıştır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle,  “30 Ağustos Zafer Bayramı”nı kutluyor, bu şanlı zaferi bize yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

 

 

                                                                                                                      Refik OLGUN        
                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.