ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım,

Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, gerek 15 Temmuz’da veya görevi başında şehit olan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimize de Yüce Mevla’dan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.

   Öğretmenlik, bir bahar güneşi gibidir. Nasıl can verirse güneş havaya, suya, toprağa...  Öğretmen de öyle can verir bir topluma. Onu alır, muasır medeniyetler haritasında yeri nere ise oraya yerleştirir. İnsanlık, öğretmen sayesinde tanışmıştır medeniyetle. Kendini feda eder bir tohum misali, vatanını milletini seven manevi kültürünü yaşatan, genç nesiller uğruna.

   Öğretmendir karanlıklardan aydınlığa çıkaran. Odur bizi buralara getiren. Odur bize eğitimin bir bayrak yarışı olduğunu telkin eden. Odur bize hayatın diğer adının da insanca yaşamak olduğunu öğreten.

   Öğretmen sınıfa girince unutuverir geçim derdini. Bir başka mutlu olur sorduğu sorulara aldığı cevaplarla. Nice umutlar yeşerir gönlünde öğrencisinin başını okşarken. Sihirli bir el gibidir öğretmenimin eli kara tahtaya değdiğinde.. En anlamsız sanılan şeyler onun sayesinde mana bulur. Kimi zaman şiirler, kimi zaman kafamıza takılan problemler, kimi zaman hayatın anlamı canlanıverir genç beyinlerde. Hiçbir engel duramaz inanmışlığı karşısında. Umudunu yitirmez kendini bitirirken.

   Çağın gereği olarak teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, sınıflar dijitallerle ne kadar donanırsa donansın, öğretmenin yerini asla tutamayacaktır. Olsa olsa işini kolaylaştırır. Bunun için öğretmene büyük iş düşer.

    Çağın gereklerine uygun olarak kendini sürekli yenileyen, ileriyi gören, bilgisiyle topluma yön veren öğretmen zifiri karanlıkta ak sütün içinde ak kılı gören gençliği yetiştirecektir.

Bilgi demetleri sun, yine bana,
Yine yalçın dağlar ötesinden gel...
Işık saç, erdem ver, sisli dünyama,
Yine altın çağlar ötesinden gel...

Aydınlığa giden sonsuz yollardan, 
Tomurcuklar açan yeşil dallardan,
Bahçedeki taze, solmaz güllerden,
Baharlarla bağlar ötesinden gel...

    Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü  kutlar, saygılar sunarım.

 

                                                                              İlhan ERANIL

                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü 

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.