ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ OKUL VE KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE TYP BAŞVURULARI BAŞLADI

İLÇEMİZ OKUL VE KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE TYP BAŞVURULARI BAŞLADI

TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) KATILIM ŞARTLARI

  •                 Başvuru yapılan tarih dikkate alınarak aynı hanede bulunan aktif çalışan bireylerin toplam kazançlarının asgari ücretin 1,5 (bir buçuk) katını yani  3.031,35.-TL.   kazancı aşanlar TYP'ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

  •                 Katılımcının TYP'ye başvuru esnasında SGK sistemi üzerinde yapılan sorgulamasında herhangi bir işyerinde çalışmaması gerekmektedir. (Katılımcılar TYP'ye başladıktan sonra program süresince herhangi bir yerde SGK'lı olarak çalışamaz. Aksi takdirde ödenen ücretler yasal faizi ile geri alınacaktır.)

  •                18 yaşını tamamlamış olmak. (TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.)

  •                Emekli ve malul aylığı almamak. (TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP'ye katılabilir.)

  •                Öğrenci olmamak. (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP'den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP'ye katılamaz.

  •         Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

 

        Proje başvuruları 17.09.2019 ile 21.09.2019 tarihleri arasında 

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx web sayfasından ve e-devlet üzerinden yapılabilir.

       

        01.10.2019 - 25.06.2020 tarihleri arasında Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda çalıştırılmak üzere, 284860 proje numaralı 15 güvenlik personeli ve 284934 proje numaralı 67 okul bakım onarım temizlik personeli alım işi 26.09.2019 günü saat 10.00'da Halk Eğitim Merkezinde yapılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.