ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokullarımızın Okul Müdürleriyle Toplantı Yapıldı

1 Kasım 2016 Salı günü saat 09:00´da, Cumhuriyet İlkokulu Konferans Salonunda, İlçemize bağlı ilkokulların okul müdürlerinin katılımlarıyla toplantı yapıldı.  
İlkokullarımızın Okul Müdürleriyle Toplantı Yapıldı

20 Ekim 2016 Perşembe günü yapılan okul müdürleri toplantısında, bundan sonra yapılacak okul müdürleri toplantılarının kurum türlerine göre ayrı ayrı yapılması kararlaştırılmıştı. Bu toplantıların ilki 1 Kasım 2016 Salı günü, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan ERANIL başkanlığında, Şube Müdürleri Tahsin ERDEM ve Dursun KARAKUŞ ile birlikte İlçemize bağlı ilkokulların okul müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan ERANIL açılış konuşmasında, “Kurumunuzla ilgili sorunların tespit edilmesi ve öncelik sırası oluşturularak bu sıralamaya göre çözüm yoluna gidilmesinin faydalı olacağını, personele karşı baskı yapılarak değil de, rehberlik edilerek çalıştırılması,  okul kantinlerinin hijyen ve standartlara uygunluğunun sürekli denetlenmesi, öğrenci servisi şoförlerinin araştırılması, AB Projelerine her okuldan en az bir proje başvurusunun olması gerektiği, Okul Temelli Gelişim Projesinin önemi, iş ve işlemlerinin titizlikle takip edilmesi, sigortasız işçi çalıştırılmaması, okullarda medya gelebilecek olaylarda ilk önce İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne bilgi verilmesinin uygun olacağı” konularına değindi.

Ayrıca, Çocuklarımız için okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunu, kişiliklerinin %70’inin okul öncesi dönemde şekillendiğini, temel ne kadar sağlam atılırsa devamının olumlu şekilde geleceğini belirtti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasının ardından okul müdürlerine tek tek söz vererek, okulların son durumları, öğretmen, öğrenci ve derslik durumları, okul ile ilgili sorunları ve 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı içerisinde yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.  

Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

02-11-2016

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.