ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞKUR TYP KAPSAMINDA TEMİZLİK VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

İŞKUR TYP KAPSAMINDA TEMİZLİK VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP)KATILIM ŞARTLARI

* Başvuru yapılan tarih dikkate alınarak aynı hanede aktif olarak çalışan  bireylerin toplam kazançlarının asgari ücretin 1.5(bir buçuk)katını yani 3.486,00-TL.kazancı aşanlar TYP'ye katılamaz.Yurtlar ve sığınma evleri vb.toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

* Katılımcının TYP'ye başvurduğu tarihte SGK sistemi üzerinde yapılan sorgulamasında başvuru tarihinden önceki bir aylık sürede herhangi bir işyerinde çalışmamış olması gerekmektedir.(Katılımcılar TYP'ye başladıktan sonra program süresince herhangi bir yerde SGK'lı olarak çalışamaz.Aksi takdirde ödenen ücretler yasal faizi ile birlikte geri alınacaktır.)

* 18 yaşını tamamlamış olmak.(TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.)

* Emekli ve malul aylığı almamak.(TYP'ye başvurduğu tarihte kişinin SGK üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder.İş göremezlik ödeneği alanlar TYP'ye katılabilir.)

* Öğrenci Olmamak.(Açık lise, açık öğretim hariç)TYP'den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder.Uzaktan eğitim alanlar TYP'ye katılamaz.

* Adrese Dayalı Nüfus Sisteminde aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

 

* İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların temizlik  ve güvenlik işlerinde 01/10/2020 İle 30/06/2021 tarihleri arasında çalıştırılmak  üzere personel alımı   iş başvuruları  e- devlet üzerinden veya  https://esube.iskur.gov.tr. İnternet adresinden 16/09/2020 ile 20/09/2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

* TEMİZLİK PROJE NO  : 294721

* GÜVENLİK PROJE NO : 294722

 

* TYP seçmeleri Koronavirüs nedeniyle yüz yüze yapılmayacaktır.

* Seçmeler ekteki kişisel  TYP BİLGİ FORMU 'na göre  yapılacaktır.

* Formu gerçeğe uygun olarak doldurulacaktır.

* Form ıslak imza ile imzaladıktan sonra bir adet vesikalık fotoğraf ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri Bölümüne bizzat teslim edecektir.

 

                                                                                                                                             Aytaç ÖZEL

                                                                                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

2020 TYP BAŞVURU ŞARTLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

2020 TYP GÜVENLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU BİLGİ FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

2020 TYP TEMİZLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU BİLGİ FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.