ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİ ERSOY´U ANMA PROGRAMI

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİ ERSOY´U ANMA PROGRAMI

İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü çerçevesinde, İlçemiz Şehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program Elmadağ Kültür Merkezi salonunda yapıldı.

Programa İlçe Kaymakamı Sayın Resul Kır, Belediye Başkanı Sayın Gazi Şahin, Garnizon Komutanı, İnzibat Komutanı, diğer daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle birlikte çok sayıda veli de katıldı.

Açılış konuşmasını okul müdürü Sakin ÇIPLAK yaptı. Konuşmasında; Mehmet Akif Ersoy’un hayatına ilişkin bilinmesi gereken şeyler ve İstiklal Marşı’nın nasıl kabul edildiğine ilişkin bilgiler verdi.

Edebiyat öğretmeni Fatma Güzin Dulkadiroğlu’nun, sınıfıyla birlikte yapmış oldukları "İstiklal Marşı ve Mehmet Akif" konulu tiyatro gösterisi tüm izleyiciler tarafından büyük beğeni aldı.

Müdür yardımcısı Ayhan ARSLAN’ın seslendirmesi ile CENK MARŞI okundu, marş esnasında öğrenciler de, Çanakkale Savaşından bir bölüm canlandırdılar. Gösteri sonunda salondaki misafirler gösteriyi ayakta alkışladılar.

İlçe genelinde düzenlenen, "İstiklal Marşı" konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri, İlçe Kaymakamımız Sayın Resul KIR, Elmadağ Belediye Başkanı Sayın Gazi ŞAHİN ve Garnizon Komutan Sayın Deniz Kıdemli Albay Orhan BIÇKICI tarafından verildi.

Ödül töreni sonrasında program sona erdi.

RESİMLERİN DEVAMI İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

 

 

 

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.