ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

       İlçemizde mesleki tanıtım ve yöneltme çalışmaları kapsamında “kariyer günleri” etkinliklerine devam edilmektedir.

       Öğrencilerin kendilerine en uygun ve doğru olan mesleği seçmelerine yardımcı olmak, bir üst öğrenime özendirmek, kariyer sahibi kişilerin deneyimlerinden faydalanmalarını sağlamak amacıyla 17 Mayıs 2016 Salı günü saat 10.00’da Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlenen etkinliğe Elmadağ Cumhuriyet Başsavcısı Ersel YILDIZ konuk olarak davet edildi. Programa Atatürk Ortaokulu Müdürü Vahit BABADAĞ, Müdür Yardımcısı Ahmet Bayram, İlçe Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Komisyonu üyeleri İshak KANBUR ve Tuğba ÖZDEMİR ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

      Konuşmasına özgeçmişini, mesleğini ve mesleğini nasıl seçtiğini anlatarak başlayan Başsavcı YILDIZ, öğrencilerin başarılı bir kariyer elde etmelerinin ilk adımının doğru meslek seçimiyle başlayacağını vurgulayarak, seçilen mesleğin kişinin geleceğini, sosyal yaşantısını ve mutlu olmasını belirleyen en önemli faktör olduğunu belirtti. Ayrıca öğrencilere mesleklerini severek yapmalarını, çok çalışmalarını ve iş hayatında sabırlı olmalarını tavsiye etti.

 

    Hukuk ve Savcılık Mesleğinin olumlu ve olumsuz yönlerini de öğrencilerle paylaşan Cumhuriyet Başsavcısı Ersel YILDIZ konuşmasının ardından öğrenciler tarafından kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle cevaplar verdi. Bu etkinliğe katkıda bulunan Sayın Cumhuriyet Başsavcımıza ve Atatürk Ortaokulu idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederiz

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.