ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Küçük yazarlarımız İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret ettiler.

Küçük yazarlarımız İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret ettiler.

Cumhuriyet İlkokulu 4-B Sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmeni Derya Akbulut KARABÖRK ve Müdür yardımcısı İdris SARGIN, Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında hazırlamış oldukları projeyi tanıtmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan ERANIL’ı ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan sınıf öğretmeni Derya Akbulut KARABÖRK, “Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında, Kitabımın İçinde Ben adlı bir proje hazırladık. Projemiz okuduğunu anlama becerisini geliştirme ve okumayı farklı yollarla sevdirme amacındaydı. Bu amaca ulaşabilmek için her hafta bir kitap incelendi. Bunun yanında Türkçe derslerimizin bir saati yazarlık dersi olarak belirlendi ve o derse tablet getirildi. Tüm tabletlere “Word” uygulaması yüklendi ve öğrencilerimiz her hafta kendi hikâyelerini yazdılar. Sene sonunda hikâyeler bir araya getirilerek “Hayallerinin Götürdüğü Yere Git” adlı kitabı çıkardılar. Kitap tanıtımı ve imza günü etkinliği düzenleyerek, genç yazarlarımız anlamlı bir etkinlikle eğitim öğretim hayatlarında bir ilke imza attılar” dedi.

 

Ziyaret sonunda öğrenciler tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan ERANIL’a, proje kapsamında kendilerinin yazmış oldukları kitabı hediye ettiler.

05-06-201705-06-2017

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.