ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müfredatta Yapılan Yenileme ve Değişiklere İlişkin Bilgilendiirme Toplantısı Yapıldı.

Müfredatta Yapılan Yenileme ve Değişiklere İlişkin Bilgilendiirme Toplantısı Yapıldı.

28 Ağustos 2017 Pazartesi günü saat 10:00’da İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan ERANIL başkanlığında, tüm okul müdürlerinin katılımlarıyla, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı müfredatında yapılan yenileme ve değişikliklere ilişkin toplantı yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan ERANIL, müfredat değişikliklerine dair bilgilendirme yapmak üzere konuşma yaptı. Konuşmasında; “Müfredatlar neden yenilendi? Çağın gerekleri, ferdin ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda müfredat değiştirilmiştir. Yeni müfredatla, sadeleştirme, ahenk ve bütünlük kurma, yerli ve milli değerleri katma, güncellik sağlama işlevleri yapılmıştır. Çalışmalar sonucunda ilkokul, ortaokul, lise, imam hatip ortaokulu ve imam hatip liselerinin müfredatlarında toplamda 51 değişiklik yapılmıştır. Sade ve anlaşılır olması ön planda tutularak yalın hale getirilmiştir.

1, 5 ve 9. Sınıflarda ilk uygulama yapılacak ve 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yürürlüğe girecektir. Oryantasyon  eğitimi yapılacak ve 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında tüm sınıf seviyelerinde uygulanacaktır.” dedi.

 

Okul müdürlerimizde söz alarak yenilenen müfredatla ilgili görüşlerini dile getirdiler. Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

28-08-2017

 

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.