ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİ TANIŞMA TOPLANTISI

"Bir insan olarak dünyayı kurtaramayız ama bir insanın dünyasını kurtarabiliriz"
OKUL MÜDÜRLERİ TANIŞMA TOPLANTISI

20 Ekim 2016 Perşembe günü saat 10:00´da, İlçemiz Halk Eğitim Merkezi´nde, İlçe Kaymakamımız Sayın İzzet Cem ESER ve Okul Müdürlerimizin katılımlarıyla tanışma toplantısı düzenlendi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra, İlçe Kaymakamımız Sayın İzzet Cem ESER´in konuşmasıyla toplantıya geçildi. İlçemizdeki eğitimin daha ileri düzeylere taşınabilmesi için elinden geleni yapacağını, karşılaşılabilecek problemlerle ilgili olarak, idareci ve öğretmenlere kapısının sonuna kadar açık olduğunu söyledi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan ERANIL, önceki İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin OMAÇ´a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasına başladı. Konuşmasında; "Başta 15 Temmuz Darbe Girişiminde olmak üzere tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Müdürlüğü olarak bizim işimiz eğitim. İşimizi en iyi nasıl yapabiliriz bunun arayışı içerisinde olmalıyız. Normal rütun işleri yapmak zaten görevimiz. Görevimizi en iyi şekilde yapmak ise, bu rutin işlerin yanısıra başka neler yaparsak daha verimli olabilirizin arayışında olmaktır." dedi

Özel Okul ve Devlet Okul arasındaki farka değinen İlhan ERANIL, "Özel okullarda ŞÖK ve Züre toplantılarına çok önem verilmektedir. Hergün ders bitiminden sonra 2 saat ŞÖK ve Zümre toplantıları yapılıyor. Bu uygulamayı devlet okullarımızda da hayata geçirerek özel okullarla aramızdaki farkı ortadan kaldırabiliriz." dedi. 

Okullarda tespit edilen problemlerin nasıl çözüme kavuşturulması gerektiği ile ilgili çalışma başlatılması gerektiğini belirten İlhan ERANIL, bu problemleri başlıca, "Öğrenci devamsızlıkları ve çözüm yolları, okul web sayfalarının sürekli güncellenmesi, her okulun bir eğitim öğretim yılında en az bir etkinlik yapması, AB Projelerine ekip ve kurum dalında en az bir başvurunun yapılması, iş sağlığı ve güvenliği, okul demirbaşlarının kontrol edilerek eksik veya fazla malzemelerin KBS Taşınır sisteminden güncellenmesi, okul müdürlerince okulun bütün birimlerinin gezilerek eksiklerin tespit edilmesi ve bu eksikliklerin giderilmesi için kısa, orta ve uzun vadede hedefler belirlenmesi, Okul-Aile Birliklerinin sürekli denetlenmesi" şeklinde sıraladı.

Bundan sonra yapılacak olan okul müdürleri toplantılarının, kurum düzeyindeki karşılaşılabilecek problemlerin farklı farklı olması nedeniyle, İlkokul, Ortaokul, ve Ortaöğretim kurum müdürleriyle ayrı ayrı yapılmasının, problemlerin anlaşılabilmesi ve çözüme kavuşturulabilmesi açısından daha faydalı olacağını belirtti.

Dilek ve temennilerle toplantı sonra erdi.

21-10-201621-10-201621-10-201621-10-2016

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.