ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulların Güvenliği ve Koordinasyonu Toplantısı Yapıldı.

20 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 10:00’da, Elmadağ Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda, İlçe Kaymakamımız Sayın Turgay ÜNSAL başkanlığında, Okulların Güvenliği ve Koordinasyonu toplantısı yapıldı.
Okulların Güvenliği ve Koordinasyonu Toplantısı Yapıldı.

Toplantıya İlçe Kaymakamımız Sayın Turgay ÜNSAL başta olmak üzere, Elmadağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Davut GÜNDOĞAN, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Ercan ERSOY,  Elmadağ İlçe Emniyet Müdürü Sayın Mahmut BALOĞLU,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan ERANIL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Dursun KARAKUŞ ve Tahsin ERDEM´in yanı sıra okul müdür ve müdür yardımcılarımız katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İlhan ERANIL konuşmasında; 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ilçemize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni etmiştir. Yeni eğitim öğretim yılında daha şeffaf olunması ve öğrencilerin durumları ile ilgili velilere sürekli bilgi verilmesi istenmiştir.

İlçe Kaymakamımız Sayın Turgay ÜNSAL konuşmasında; İlçemizde yönetici ve öğretmen olarak 650 personelimiz, 9300 civarı öğrencimiz bulunmaktadır. Bazı okullarımızda atalet, yılgınlık ve tükenmişlik var. Bu ataleti üzerimizden atıp yeni eğitim öğretim yılına hızlı bir giriş yapmalıyız” dedi.

Turgay ÜNSAL konuşmasının devamında; Okul idarecilerimiz makamında değil, okul koridorlarında, bahçede, öğretmenler odasında ve öğrencilerimizin yanında olmalı. Öğretmenleri ve velileri tanımalı. Öğretmenleri ile diyaloğunu geliştirmeli. En az hafta bir gün kahvaltılı toplantılar yapılmalı. Onların sıkıntıları, şikayetleri ve çözüm önerileri dinlenmeli. Sınıflarımız sınıf öğretmenlerine zimmetlenmelidir. Sınıf öğretmenleri tarafından, öğrenci veli klasörü hazırlanmalı, bu sayede öğrenci ve velisini daha yakından tanıma şansı elde edilecektir.

Öğrenci disiplin kurulunun sağlıklı bir şekilde işletilmesi gerektiğine vurgu yapan ÜNSAL, okullarımıza görevlendirilen polis memuru ile okul idaresinin sürekli irtibatta olmasını istedi.

İlçe Kaymakamımız Sayın Turgay ÜNSAL tarafından, Okul güvenliği ile ilgili karşılaşılan olaylar ve alınması gereken tedbirlerle ilgili bilgi verildi.

Daha sonra okul idarecilerimize söz verilerek onların sıkıntıları ve çözüm önerileri dinlendi.

 

İlçe Kaymakamımız Sayın Turgay ÜNSAL toplantının sonunda konuşmasını, “Yeni eğitim öğretim yılının ilçemize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diler, kazasız belasız başarı ve huzur dolu bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ederim.” diyerek sonlandırdı.

26-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-2017

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.