ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Sertaç Uzun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Elmadağ Şehitlerini Anma Programı Düzenledi

Şehit Sertaç Uzun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Elmadağ Şehitlerini Anma Programı Düzenledi

             07/04/2017  Cuma  günü saat 10 :00 da kendi okul binası İMC Konferans  Salonunda  öğrenci ve şehit ailelerinin  katılımı ile düzenlenen  programa Elmadağ  Belediye Başkanı Sayın Gazi ŞAHİN, Jandarma Üsteğmen Ercan ERSOY ,Elmadağ ,Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan ERANIL ,Elmadağ İlçe Müftüsü Metin ARCAKLIOĞLU, Okul Müdürleri  , Öğretmenler, İlçe Kültür Komisyon Üyeleri Kadri ARI  ve Tülay REÇBER katıldı.

              İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan   Sakin ÇIPLAK konuşmasında ‘’Kutlu geçmişimizin yiğitliklerini ve bir inanç uğruna hayatlarını feda eden şehitlerimizin eşsiz mirasını canlı tutmak ve sonsuza kadar  yaşatmak için böylesi bir anma programı hazırladık .En başta merhum Şehidimiz Sertaç Uzun kardeşim olmak üzere , Türk Milletinin varlığı ve devamlılığı için Hakka ulaşan tüm şehitlerimize Cenab -ı Allah’tan rahmet diliyor ,aziz hatıraları önünde eğiliyorum .Kabirleri nur, mekanları cennet, ruhları şad olsun.’’ dedi

    Kur’an – Kerim Tilavetinin ve  İlçe Müftüsü Sayın Metin ARCAKLIOĞLU ‘nun yaptığı ‘Hatim Duası ‘’nın ardından Şehit Sertaç UZUN ‘un arkadaşı Hasan ÖZCANIN konuşması yer aldı . Öğrencilerin okudukları şiirler ve türkülerden sonra Müdür Yardımcısı Hasan YILDIRIM’ ın kendi yazdığı şiirini okuması izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Okulda düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödül takdimi yapıldı . İkramların ardından program sona erdi  ve Şehitlik ziyareti yapıldı .

   Programda emeği geçen okul idarecileri ve öğretmenlerine öğrencilerine ,  merhum şehitlerimizin kıymetli ailelerine teşekkür ederiz. 

 

21-04-201721-04-201721-04-201721-04-201721-04-201721-04-201721-04-2017

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.