ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VATAN ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY ve ÇANAKKALE ZAFERİ ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM’İN DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİKLERLE ANILDI

VATAN ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY ve ÇANAKKALE ZAFERİ  ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM’İN DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİKLERLE ANILDI

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen  İstiklal Marşı’nın Kabulü’ nün 97. Yıl Dönümü ve Vatan Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u Anma, tarihe şanlı bir direniş olarak geçen  Çanakkale Zaferi  ve Şehitleri  Anma 103. yıl dönümü münasebetiyle, Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Kongre Merkezi’nde program gerçekleşti.

Programa, Mamak Kaymakamı Ziya POLAT, Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI  katılım sağladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesiyle başlayan törende, konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI, Türk Milletinin dirilişinin destanlaştığı Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününün anlam ve önemini belirten konuşma yaparak, “Kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum’’ dedi.  

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları kapsamında düzenlenen  “İstiklal Marşı’nın tamamını Ezbere Okuma’’ yarışması, “Milletine Ruh Katan Adam’’ temalı  kompozisyon yarışması, “Çanakkale Şehitlerine Şiirini Ezbere Okuma’’ yarışması ve   “Bayrağın Gölgesinde’’ temalı  resim yarışmasında derece alan öğrencilere protokol tarafından ödülleri takdim edildi. Ödül töreninin ardından öğrencilerin seslendirdiği Çanakkale türküleri ve Zeybek halk oyunu gösterisi programa damgasını vurdu.

Elmadağ ilçesini 5 Mart 2018 tarihinde yapılan il finalinde “İstiklal Marşı’nın tamamını Ezbere Okuma’’ yarışmasında Elmadağ Anaokulundan  Gökçe KIYMAZ, “Çanakkale Şehitlerine Şiirini Ezbere Okuma” yarışmasında Elmadağ Anadolu Lisesinden Burak Berk KILIÇ, “Milletine Ruh Katan Adam’’ temalı  kompozisyon yarışmasında Şehit Şener Gündem İlkokulundan Şeyda Nur ÇAKMAK,  “Bayrağın Gölgesinde’’ temalı  resim yarışmasında Cumhuriyet İlkokulundan Zeynep Duru ÇAVDAR başarı ile temsil etmişlerdi.

İl finalinde “Bayrağın Gölgesinde’’ temalı  resim yarışmasında il üçüncüsü olan Cumhuriyet İlkokulundan Zeynep Duru ÇAVDAR protokol tarafından takdim edilen ödülünü aldı.

Program, öğrencilerle çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

İlçemizi başarı ile temsil eden öğrencilerimize Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.


27-03-201827-03-201827-03-201827-03-201827-03-201827-03-201827-03-201827-03-2018

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.