ANKARA ELMADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YUNUS EMRE HAFTASI KUTLANDI

YUNUS EMRE HAFTASI KUTLANDI

Bir bahçeye giremezsen,

Durup seyran eyleme

Bir gönül yapamazsan,

Yıkıp viran eyleme.

  

      Yunus Emre Haftası Dr. Ahmet Kazım Mıhçıoğlu İlkokulu ve Ortaokulu’nun birlikte hazırladığı programla ilçemizde kutlandı.

      Dr. Ahmet Kazım Mıhçıoğlu İlkokulu ve Ortaokulu’nun birlikte hazırladığı program 06/05/2016 Cuma günü Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi Konferans Salonu’nda saat 10.00’da başladı.

      Programa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Dursun Karakuş, İlçe Kültür Komisyonu Üyesi Sayın Hüsret Emir, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda veli katıldı.

      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından okul müdürü Sayın Hamza Kara açılış konuşmasını yaptı. Yunus Emre’nin hayatının slayt olarak anlatıldığı programda ilahiler, şiirler, semazen gösterisi ve öğrencilerin hazırladığı tiyatro gösterisi izleyenlerin beğenisini kazandı.

 

      Program sonrası bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Dursun Karakuş: ”Öğrencilerimizin hazırladığı programı zevkle izledik. Yunus Emre Türk İslam düşünürüdür. Bildiğiniz gibi UNESCO 1991 yılını Yunus Emre Dünya Sevgi Yılı olarak kabul etti. Edebiyatımızın da en büyük şahsiyetlerinden olan Yunus Emre’yi Anma Programı’nı hazırlayan okul müdürüm Sayın Hamza Kara’ya, emeği geçen öğretmenlerime, öğrencilerime ve desteğini bizlerden hiç esirgemeyen velilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

İsmetpaşa Mahallesi Cumhuriyet Cad. No 67 Elmadağ/ANKARA - 0 312 863 62 30

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.